ČIŠTĚNÍ FASÁD

Chcete, aby vaše fasáda byla jako nová? Jsme tu pro vás. Čištění zateplených fasád panelových a rodinných domů a všech druhů střešních krytin.

Nečekejte až budete muset utratit peníze za kompletně novou fasádu!
Zavolejte nám! Cenovou nabídku a obhlídku na místě vám uděláme ZDARMA.

Čištění fasád, odstraňování nánosů na fasádě

Jakékoliv silně znečištěné fasády odborně zbavíme povlaku ze smogu a prachu, usazenin z komínů, sazí nebo výparů z kuchyně. Zbavíme dům mikroorganismů, zelený povlak z řas a plísně očistíme šetrně bez poškození fasády. Na závěr naneseme fungicidní nástřik.

Fasádní systémy jsou náchylné k usazování mikroorganismů všude tam, kde jsou k množení řas příznivé klimatické podmínky. Je jedno, zda se jedná o natřené, břizolitové nebo zateplené fasády.

Mytí fasád, údržba zateplované fasády

Obzvláště zateplené fasády mívají v technické specifikaci instrukce, že je třeba je čistit jednou za 3 až 8 let. Zateplení totiž snižuje cirkulaci vzduchu, někdy jsou fasády dokonce zcela neprodyšné. Ve vlhku s nedostatkem slunce nestíhají zdi pořádně proschnout, velmi často bývá viditelně postižena severní strana domu.

Pokud fasádu nečistíme, vzniklé kolonie mikroorganismů nenávratně znehodnotí líc fasády.

Kromě pravidelného čištění fasády je možné fasádu umýt od prachu po stavebních pracích, celkové omytí před prodejem nemovitosti, omytí uhelného prachu a kuchyňských výparů z blízkého komína. Vyčistíme i okolí domu, terasy, altány, příjezdové cesty.

Mikroorganismy - řasy, černé plísně a jejich spóry, jsou škodlivé pro zdraví člověka. Šíří se vzduchem kolem celého domu, pronikají i dovnitř a vytvářejí zvlášť nevhodné podmínky pro malé děti a starší lidi.

Čištění fasád - technologický postup

Čištění fasád švédským systémem TRION je vysoce účinné a má dlouhodobý účinek. Technologický postup čištění fasády spočívá v následujících krocích. Nejprve se plocha, která se bude čistit navlhčí, aby se "kořenový" systém (mechy, řasy a lišejníky) změkčily (cca 1 hod.). Na fasádu se následně nanese biologicky neškodný čistící roztok, který se nechá působit cca 30 minut až 1 hodinu.

Po popsaném odborném umytí fasády následuje oplach tlakovou vodou (odespodu - vzhůru) pod tlakem max. 10 cm. 130 barů. Tento tlak a vzdálenost nepoškodí strukturu skladby fasády. Pokud je znečištění velmi vysoko, tak tento proces nanášení čisticího roztoku a mytí střechy lze zopakovat. Čistící roztok je plně biologicky odbouratelný a neškodí okolním travnatým porostům. Po vyschnutí povrchu se aplikuje fungicidní ochranný a konzervační roztok, který vytvoří bariéru proti dalšímu růstu mechu či plísní (na střeše je neviditelný).

Po takové aplikaci čištění je fasáda či střecha chráněna po dobu cca 5 až 10 let. Švédské přípravky TRION jsou velmi účinné a zároveň šetrné k životnímu prostředí. Jsou opravdu vysoce účinné a je prokázáno, že po důkladném umytí odstraní 100% všech biopovlaků na povrchu fasády či střechy.

Čištění fasády od mechů, řas a biopovlaků

Nezávazná prohlídka

Přijedeme kamkoli na zkoušku zdarma

Na místě u vás provedeme zkoušku, takže uvidíte, jak bude vyčištěna plocha vypadat.

Ihned vám připravíme cenovou kalkulaci a nabídneme termín provedení prací.

Sami se rozhodnete, zda máte na základě bezplatné obhlídky zájem o naše služby.

Nezávazná objednávka